Kapsář do podsady

05.06.2013 09:50

 

            Kapsář do podsady se podle nás na loňském táboře velmi osvědčil, především se dětem v podsadových stanech snadněji uklízelo a lépe se jim orientovalo, kde co mají.

Patří podél delší strany postele. Na obrázku je námi doporučené rozvržení, ale není nutné ho přesně dodržet. Co je důležité dodržet, jsou základní rozměry 140cmx30cm, jinak by se kapsář do stanu nevešel. Také je důležité udělat kapsy do prostoru, aby se tam vše vešlo. Na kapse na ešus, která je široká 20cm, je dobré udělat kapsu z látky, která bude do prostoru 35cm. Případně je taky dobré si látku odměřit přímo na té dané věci, co tam patří, tak, že se přiloží láhev na pití na spodní látku, přes to se natáhne látka na kapsu a podle toho se určí velikost kapsy.

 

 Na horní straně kapsáře je důležité udělat úzkou nohavici na dřevěnou tyčku (tyčka na fotografii není), která bude pomáhat, aby se kapsář nekrabatil. A ještě na 4 místa přišít tkaničky, kterými se kapsář přiváže na háčky, které budou ve stanu.

Námi ušitý kapsář bude k dispozici k nahlédnutí v klubovně na schůzce s rodiči.

 

 

 

—————

Zpět


Kontakt

2. smečka vlčat

Junák - český skaut,
středisko Ještěd Liberec, z.s.
Zemědělská 302/18a
460 08 Liberec 

 ...skauting pro život